Náš tým

LADISLAVA ALTRICHTEROVÁ

Jsem žena, která si užívá života, a troufám si říct, že život opravdu žiju. Život beru s lehkostí a užívám si vše, co mi přináší. Jsem snílkem, který věří na zázraky a v dobro, které lidé nosí ve svých srdcích. Události, které mi přicházejí do života, beru jako zkušenosti, které mě mají naučit to, co ještě nevím. Můj život je mi velkou školou a jsem vděčná za každou příležitost, kterou mi nabízí. Vystudovala jsem veřejnoprávní akdemii, chvíli pracovala jako telefonní operátorka a pak se při mateřské učila dalším dovednostem. Jsem tzv. multipotenciál, vedu firemní účetnictví, jsem cyklická lektorka, laktační poradkyně, lektorka zdravotního tělocviku a především maminka pěti krásných dětí, z nichž tři mám v domácím vzdělávání. Své děti považuji za učitele, které mi život přinesl do mého života, abych se díky nim mohla stále posouvat vpřed, a věřím, že i díky nim je můj směr správný. V momentální chvíli se vzdělávám v oblasti psychologie a pracuji na projektu Vědomě milovat, který chci, co nejdříve spustit.

KATEŘINA KUČEROVÁ

Jsem maminka dvou dětí, milovnice přírody a domácích mazlíčků. Skoro celý život žiji v Berouně. Mým startem do studentského života byla Wagnerova ŽS, odkud jsem postoupila na Manažerskou akademii v Berouně. Nějaký čas jsem po maturitní zkoušce pracovala jako prodejce mobilních telefonů a brigádně také jako obsluha za barem. Po rodičovské dovolené se mi naskytla příležitost pracovat jako vychovatelka ve školní družině na základní škole v Hýskově a dostala první motivaci pro další studium. Roční kurz na VŠTVS Palestra v Praze mi měl stačit k tomu, abych mohla nadále působit jako vychovatelka a navíc také jako asistentka pedagoga. Funkci asistentky jsem vykonávala na Jungmannově základní škole celkem 3 roky.  Z personálních důvodů jsem také působila jako suplující učitel a zjistila tak, že tato práce mě velice baví. Proto jsem se rozhodla pokračovat dále ve studiu a přihlásila se na Karlovu univerzitu, kde jsem doposud. Život mi, tak jako všem, kladl pod nohy nejrůznější překážky, ale já se nevzdávám a hledám ve všem to dobré. Mým snem je docílit plně soběstačné a fungující komunity lidí, kteří se nebojí jeden o druhého opřít a podpořit se navzájem.

JANA PROCHÁZKOVÁ

Svoji „studijní dráhu“ jsem započala na základní škole Wagnerovo náměstí v Berouně. Poté jsem se přesunula o pár metrů vedle na střední pedagogickou školu, kde jsem vystudovala pedagogické lyceum. Poté mě osud zavál na Karlovu univerzitu, na které studuji obor Sociální a charitativní práce na Husitské teologické fakultě. Ale s dětmi stále pracuji. Jsem lektorka sólového zpěvu, sborečku a klavíru. Přes prázdniny vedu v domově dětí a mládeže příměstské tábory jako hlavní vedoucí. Také již 4 roky doučuji děti český jazyk na úrovni základní a střední školy.